New Generation Controller
Press Kit

Tutaj znajdziesz informacje potrzebne do opublikowania artykułu, wpisu na blogu, filmu na YouTube. Jeśli zasoby zamieszczone na stronie są niewystarczające lub potrzebujesz pomocy - skontaktuj się z nami.

Wszystkie zasoby NGC
Pobierz NGC_PRESS_PACK.zip

Potrzebne informacje

Firma: Matrix Dynamix Sp. z o. o., Prądnicka 89/6 Kraków, Poland

Wspierane systemy: Android, IOS (soon)

Strona internetowa: http://newgenerationcontroller.com

Kontakt: newgenerationcontroller@gmail.com

Social Media: 

Krótkie notatki

 • NGC to kontroler nowej generacji. Jest to pierwszy imersyjny kontroler, gotowy do pracy z konsolą Google Stadia.

 • NGC jest w pełni kompatybilne ze SteamVR, WebVR, Android, PSP

 • NGC umożliwia sterowanie żyroskopowe zwiększając poziom imersji. Taki rodzaj sterowania uatrakcyjnia rozgrywkę i zapewnia niesamowite emocje.

 • Gry i aplikacje nie wymagają wsparcia dla sterowania żyroskopowego na etapie projektowania. NGC dostarcza taką funkcjonalność, dzięki czemu korzystając z obecnych gier lub aplikacji uzyskujesz nowe doznania, nawet jeśli dana gra lub aplikacja nie była zaprojetowana do działania z takim rozwiązaniem.

 • "World Scale VR" wraz z konsolą Google Stadia i NGC sprawi że rozrywka wejdzie na nowy, nieznany poziom. Mobilność rozwiązania pozwala na uruchomienie wysokiej jakości VR w dowolnym miejscu.

 • NGC jest kontynuacją założeń dotyczących braku fizycznych przycisków oraz rozwoju kontekstowego sterowania, które zapoczątkował Steve Jobs.

 • NGC nie wymaga zastosowania dodatkowych sensorów i kamer. Dodatkowo nie wymaga okablowania ponieważ jest całkowicie bezprzewodowy.

 • NGC posiada własną kompilację emulatora PPSSPP, który posiada pełne wsparcie dla anologowej gałki. Działa tylko z NGC (globalny fix już wkrótce).

 • Zespół NGC - przekazał fix dla AFrame który sprawia, że "Android - software keyboard" działa poprawnie

 • NGC został zaprojektowany do pracy z WebVR i zapewnia nowe możliwości, które nie są dostępne obecnie na rynku.

 • NGC pozwala na sterowanie za pomocą jednej ręki. Dzięki temu, urządznenie jest rozwiązaniem dla osób z dysfunkcjami i może mieć zastosowanie w takich obszarach jak:

  • Gaming (SteamVR, Android, PSP)

  • Sterowanie urządzeniami RC (drony, roboty)

Zespół

Kontroler nowej generacji powstał dzięki dwóm entuzjastom WebVR. Autorem pomysłu jest Krzysztof Wróblewski, starszy programista Java i architekt projektu. Pracując przez długie noce, stworzył pierwszy prototyp NGC w przydomowym garażu z użyciem polimorficznego tworzywa sztucznego i osłony na nadgarstek z standardowych rolek. Potencjał tego pomysłu okazał się ogromny. Następnie do zespołu dołączył Grzegorz Sikora (android developer), aby pomóc w tworzeniu i rozwijaniu oprogramowania.

Linkedin: Krzysztof Wróblewski CEO

Linkedin: Grzegorz Sikora Developer

Opis

NGC składa się z ergonomicznej rękawicy i dedykowanej aplikacji mobilnej. W połączeniu ze smartfonem stają się uniwersalnym kontrolerem do gier VR, AR i zwykłych gier, lub dowolnych urządzeń RC, takich jak drony i roboty. Wykorzystując technologie A-Frame i Google ARCore, NGC jest kompatybilna ze wszystkimi platformami VR / AR dostępnymi na rynku. Zapowiedź rewolucyjnej konsoli Google Stadia, otwiera nowe możliwości NGC. Pełna integracja z WebVR, zapewnia gotowość NGC do pracy z Google Stadia.

Funkcje

Możliwość modyfikacji tego produktu pozwala między innymi na:

 • Gamepad
  Pierwszy imersyjny kontroler gotowy do pracy z konsolą Google Stadia. Kompatybilny z platformami SteamVR, Android, emulatorem PSP, WebVR. Patentowana technologia "real time finger tracking", zapewnia podgląd kontrolera w czasie rzeczywistym w trybie VR oraz TV.
 • Zestaw VR
  Rękawica i aplikacja NGC wraz z dwoma smartfonami i niedrogimi okularami Google Cardboard mogą stać się w pełni funkcjonalnym zestawem VR za cenę kilka razy niższą niż w przypadku innych rozwiązań. NGC jest kompatybilny z SteamVR, WebVR, AndroidVR
 • Mobilna konsola
  NGC umożliwia skonfigurowanie dwóch urządzeń typu smartfon i zmienienia ich w przenośną konsolę gier. NGC współpracuje również z Android TV wykluczając przy tym konieczność posiadania dwóch telefonów.
 • Kontroler dronów
  NGC przenosi doświadczenie z lotu dronem na zupełnie nowy poziom, umożliwiając sterowanie jedną ręką tylko za pomocą wirtualnego joysticka lub czujnika żyroskopowego. Jego kompatybilność z okularami FPV czyni go rewolucyjnym kontrolerem do wyścigów FPV drone.
 • Kontroler Lego Mindstorms
  W pełni zintegrowany z Lego Mindstorms, NGC zapewnia rozbudowane opcje ustawień, ale przede wszystkim zapewnia głębsze interakcje z robotami dzięki wirtualnemu joystickowi lub czujnikowi żyroskopowemu.

Następna rewolucja VR

NGC kontynuuje politykę Google Carboard, która spowodowała rewolucję VR, udostępniając ją szerokiemu gronu odbiorców. Jest to w pełni funkcjonalna alternatywa dla wiodących produktów. Dzięki funkcji podglądu w czasie rzeczywistym z systemem śledzenia palców staje się jedynym, w pełni użytecznym rożwiązaniem opartym na smartfonach. NGC jest idealnym rozwiązaniem nie tylko dla graczy, ale także dla twórców, ponieważ jest to pierwsze innowacyjne narzędzie do kontrolowania i rozwijania WebVR.

Informacje specjalne

 • NGC zostało nominowane do szóstki najlepszych startupów mobilnych w Polsce w konkursie „Mobile Trends Awards 2018”

 • Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży "Rozwiń Skrzydła", którego członkiem jest Krzysztof Wróblewski zorganizowało event "Liga Mindstorms" za który dostało nominację do nagrody "Meet and Code Awards 2019" - relacja
  Podczas eventu wykorzystano produkt New Generation Controller zaprojektowany przez firmę Matrix Dynamix.

 • Matrix Dynamix z produktem New Generation Controller zaprezentował się na Wolves Summit - Warszawa 2019 - relacja

 • NGC znajduje się w ostatniej fazie przygotowań do kampanii na platformie "Kickstarter". Więcej informacje już wkrótce...

Logo

Możesz używać logo NGC, jak pokazano poniżej

ngc_icon
ngc_vertical
ngc_horizontal

Mamy kilka wskazówek dotyczących korzystania z zasobów naszej marki
Pobierz NGC_BRAND_ASSETS.pdf

Logo w wysokiej rozdzielczości
Pobierz NGC_LOGOS_ASSETS.zip

Film promocyjny

Możesz korzystać z filmów promocyjnych NGC, jak pokazano poniżej

CONTACT
KRZYSZTOF WRÓBLEWSKI

krzysztof.wroblewski@matrixdynamix.com

 
GRZEGORZ SIKORA

grzegorz.sikora@matrixdynamix.com

FOLLOW US
Press Kit